Бүгүн:

Акыркы кабарлар

22:58
Катар-2022: Аргентина 1/8 финалга чыкты
22:56
ЖК: Мыйзамдар жана регламент комитетинин төрайымы болуп Чолпон Султанбекова шайланды
07:28
Кыргызстанда Венгриянын маалымат жана маданий борбору ачылышы мүмкүн
07:26
Сөздөн ишке карай... Кыргызстанга Сауд Аравиядан инвестиция тартууну өнүктүрүү
07:24
Акылбек Жапаров Япониянын Улуттук банкынын төрагасы менен кызматташтыкты талкуулады
04:53
Оштун жаңы мэри жамаатка тааныштырылды
04:33
Бишкек: Бейтапканалар дем алышта да иштей баштады
04:26
"Тешилбеген жер калбады". Терек-Сайдын кейиштүү экологиясы
04:24
Бажы: киреше боюнча убада эмнеге орундалбай калды?
19:57
Кол күрөш боюнча спортчулар Азия кубогунда 25 медаль багындырышты
19:55
Элдияр Орозбеков шахмат боюнча Азия чемпионатында алтын медаль тагынды
07:53
Москвада Кыргызстандын жаңы коомдук борбору ачылды
07:48
Президент Жапаров-Ташиев тандемин сындаган делегат менен өзүнчө жолугат
06:31
Азизбек Мадмаров Кыргызстандын Түркмөнстандагы элчиси болуп дайындалды
06:30
Марипов ишин айкалыштыруу менен Кыргызстандын Бахрейн жана Египеттеги элчиси болуп дайындалды
04:40
Жогорку Кеңеште республикалык бюджетке тиешелүү мыйзам долбоорлору кабыл алынды
04:23
Медициналык 23 окуу жайдын бешөө гана эл аралык каттоодон өткөн
04:20
Жапаров ЖККУда чек ара коопсуздугун камсыздоону сунуштады
04:21
Шакиев баштаган депутаттар Түркия парламентинин ишмердүүлүгү менен таанышты
04:19
Садыр Жапаров Россиянын Тышкы чалгын кызматынын директорун кабыл алды
04:13
Москвада кыргызстандык таксист киши колдуу болду
04:10
Парламентте “Газпромдун” ишине сын айтылды
06:56
Жапаров Токаевди президенттикке кайра шайланышы менен куттуктады
06:54
Кытай-Кыргызстан-Өзбекстан темир жолун куруу документтери апрелде даяр болот
04:38
"Тажикстан менен тил табыша баштадык". Камчыбек Ташиев чек ара боюнча сүйлөшүүлөр тууралуу
05:37
Кыргызстанда Google Pay пайда болду, бирок бул функция азырынча беш гана банкта бар
05:30
Кыргыз-өзбек чек арасындагы "Бек-Абад" бекети оңдолууда
05:28
Композитор Муратбек Бегалиев Франциянын ордени менен сыйланды
19:52
БУУ Кыргызстанга жакырчылыктан чыгуусуна 105 млн. доллар бөлөт
19:49
Ишкер аялдар күнү: Кыргызстан Араб Эмираттарынан эмнени үйрөнө алат?
17:52
17-20-ноябрь күндөрү Кадамжайдагы айрым айылдарда электр жарыгы өчүрүлөт
17:26
Доллардын өсүшү. Улуттук банк валюта рыногуна 55,2 млн. доллар сатты
17:24
Жапаров кыргыз-тажик чек арасын тактоо сунушу жыл соңуна чейин берилерин айтты
17:15
Садыр Жапаров: "Эң туура жол менен баратабыз"
08:09
18 жаштагы Айнура Ирисалиева үйүнөн чыгып кеткен боюнча дайынсыз жоголду
08:07
Үйгө кирип барып, бешилик менен өлтүргөн: Тайгандын Таш-Көмүрдөгү өлүмү
07:58
Жалал-Абад шаардык кеңешине 3 жаңы депутат келди. Алар кимдер?
07:49
Токтоболот Абдумомуновдун 100 жылдыгына карата жумалык өтөт
07:45
Дүйнөнүн калкы 8 миллиард кишиге жетти
07:40
Элдик курултайга кимдер келатат, алар эмне маселе көтөрөт?
06:56
УКМК: Аткезчиликтен алынган 2 миллиондон ашык доллар бюджетке берилди
06:45
Кыргызстанда акыркы жумада коронавирустун 19 жаңы учуру катталды
06:43
Кыргызстанда инфляция 15,4%га жетти - ЕӨБ
06:41
Аскер бөлүктөрүнүн бириндеги курулушта мамлекетке 1 млн сомдон ашуун зыян келтирилген
06:39
Баткенде аткезчилик товар ташыган унаа конфискацияланды
Бардык кабарлар

Алдыңкы үч орун Бишкекте. ЖРТдан эң көп балл алган 57 бүтүрүүчүнүн тизмеси

Жаңылыктар / Коом жана проблемалар
1 186
0
Бишкек шаарындагы №70 мектеп-гимназиянын бүтүрүүчүсү Эрлан Колбаев Жалпы республикалык тестирлөөдөн (ЖРТ) эң жогорку — 235 балл алды. Бул туурасында Билим берүү жана илим министрлиги билдирди.
Экинчи орунга 231 балл менен №62 мектеп-гимназиянын бүтүрүүчүсү Артём Марченко, үчүнчү орунга 228 балл менен Скрябин атындагы №28 мектеп-лицейинин бүтүрүүчүсү Кубан Жапаров ээ болду. Булар дагы борбор калаада окуган.
ЖРТдан жогорку балл топтоп, "Алтын сертификатка" татыган бүтүрүүчүлөрдүн тизмеси:
1.
Эрлан Колбаев (235) — Бишкек шаары, Биринчи май району, №70 мектеп-гимназия;
2.
Артём Марченко (231) — Бишкек шаары, Октябрь району, №62 мектеп-гимназия;
3.
Кубан Джапаров (228) — Бишкек шаары, Биринчи май району, Скрябин атындагы №28 мектеп-лицей;
4.
Аман Алымкулов (228) — Бишкек шаары, Биринчи май району, Аалы Токомбаев атындагы №24 мектеп-гимназия;
5.
Илим Шумкарбеков (227) — Бишкек шаары, Биринчи май району, Е.Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицей;
6.
Арсений Мартыненко (227) — Бишкек шаары, Биринчи май району, Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицей;
7.
Адилет Маликов (227) — Бишкек шаары, Свердлов району, №66 "Ден соолук жана өнүгүү мектеби" — гимназия-окуу тарбия комплекси;
8.
Элмурас Карыпов (227) – Бишкек шаары, Свердлов району, Чыңгыз Айтматов атындагы Кыргыз-түрк балдар лицейи;
9.
Иван Ильин (227) — Бишкек шаары, Биринчи май району, Якир атындагы автордук физика-математикалык №61 мектеп-лицей;
10.
Саидбек Халиков (226) — Ош облусу, Араван району, "Араван Билим-Ордо" билим берүү комплекси;
11.
Талгат Бактыбеков (226) — Чүй облусу, Жайыл району, Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейи;
12.
Алина Бактыбек кызы (226) – Ош облусу, Кара-Суу району, К. Момбеков атындагы орто мектеби;
13.
Марк Шалаев (225) — Бишкек шаары, Биринчи май району, Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык №61 мектеп-лицей;
14.
Бермет Салиева (225) — Бишкек шаары, Биринчи май району, №70 мектеп-гимназия;
15.
Азамат Саламатов (225) – Ысык—Көл облусу, Каракол ш., Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи;
16.
Дарья Зинина (225) — Бишкек шаары, Биринчи май району, №70 мектеп-гимназия;
17.
Виктория Давыдова (225) — Бишкек шаары, Биринчи май району, Якир атындагы автордук физика-математикалык №61 мектеп-лицей;
18.
Карина Андрющенко (225) — Бишкек шаары, Октябрь району, №26 мектеп;
19.
Тамара Алимканова (225) — Ош облусу, Ош ш., И.Раззаков атындагы №20 мектеп-гимназия;
20.
Самира Умарова (224) — Бишкек шаары, Свердлов району, "Эрудит" окуу-билим берүү комплекси;
21.
Актай Турганов (224) — Ош облусу, Кара-Суу району, Т.Мусаев атындагы орто мектеп;
22.
Алимбек Токтогазиев (224) — Ысык-Көл облусу, Жети-Өгүз району, Э.Кендирбаев атындагы орто мектеп;
23.
Бекболсун Раимбердиев (224) — Баткен облусу, Кызыл-Кыя ш., И. Раззаков атындагы лицей;
24.
Алина Маткаримова (224) — Бишкек шаары, "Айчүрөк" Кыргыз-түрк кыздар окуу-тарбия комплекси;
25.
Манас Маматисаев (224) – Ош облусу, Ош шаары, "Олимп" мектеп-гимназиясы;
26.
Алиса Мажитова (224) — Бишкек шаары, № 26 мектеп;
27.
Илья Кудряшов (224) — Бишкек шаары, "Илим" билим берүү комплекси;
28.
Элида Жунусова (224) — Бишкек шаары, БААУнун ЖОЖго чейинки даярдоо программасы;
29.
Эльдар Юсупжанов (223) — Чүй облусу, Токмок шаары, Ж. Баласагын атындагы лицей;
30.
Элнур Эсеналиев (223) — Бишкек шаары, Биринчи май району, Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицей;
31.
Актилек Шекенов (223) — Ысык-Көл облусу, Жети-Өгүз району, "Кут Билим" окуу-тарбия борбору;
32.
Айсулуу Шарипова (223) — Ош облусу, Алай району, Ж. Алимов атындагы орто мектеп;
33.
Малика Учтур (223) — Бишкек шаары, "Айчүрөк" Кыргыз-түрк кыздар окуу-тарбия комплекси;
34.
Султан Станбеков (223) — Бишкек шаары, "Еврей мектеп— ЧГЕШ" окуу-тарбия борбору;
35.
Жоомарт Мирлан уулу (223) — Ош облусу, Ош ш., М. Ломоносов атындагы №3 орто мектеп;
36.
Айгерим Мекенова (223) — Бишкек шаары, №12 мектеп-гимназия;
37.
Роза Каримова (223) – Чүй облусу, Москва району, Ак-Суу №1 жалпы орто билим берүүчү мектеп;
38.
Дастан Ибрагимов (223) — Бишкек шаары, Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык №61 мектеп-лицей;
39.
Элиза Зайнидин кызы (223) — Баткен облусу, Баткен облустук мектеп-гимназия-интернат;
40.
Эркинбек Дюшекеев (223) — Бишкек шаары, Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык №61 мектеп-лицей;
41.
Мария Быстрова (223) — Бишкек шаары, №52 жалпы орто билим берүчү мектеп;
42.
Фатима Абдурауф (223) — Бишкек шаары, №12 мектеп-гимназия;
43.
Тилек Өмүрбеков (222) — Жалал-Абад облусу, Токтогул району, Н. Бримкулов атындагы №4 мектеп-гимназия;
44.
Баястан Кыдыров (222) — Нарын облусу, Кочкор району, Н. Жүндүбаева атындагы инновациялык мектеп-гимназия;
45.
Дарина Дудникова (222) — Бишкек шаары, Свердлов району, № 65 экологиялык-экономикалык лицейи;
46.
Султанбек Аданбеков (222) — Бишкек шаары, Биринчи май району, И. Раззаков атындагы КТУнун лицейи;
47.
Төлөнбек Абдыбеков (222) — Ысык-Көл облусу, Жети-Өгүз району, "Кут Билим" окуу-тарбия комплекси;
48.
Орозбек Абдумаматов (222) — Чүй облусу, Аламүдүн району, "Кут Билим" окуу-тарбия комплекси;
49.
Бектур Ярошенко (221) — Бишкек шаары, Биринчи май району, Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси;
50.
Абай Таавалдиев (221) — Баткен облусу, Кызыл-Кыя району, И. Раззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейи;
51.
Алексей Ставнчий (221) — Бишкек шаары, Биринчи май району, Е.Б. Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси;
52.
Камила Музакова (221) — Бишкек шаары, Октябрь району, Билим берүү комплекси;
53.
Жоомартмырза Маратов (221) — Ысык-Көл облусу, Каракол ш., Х. Карасев атындагы Ысык-Көл лицейи;
54.
Максим Ким (221) — Бишкек шаары, Биринчи май району, Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси;
55.
Атахан Каримов (221) – Бишкек шаары, Свердлов району, №12 жалпы билим берүүчү мектеп-гимназиясы,
56.
Сезим Жээмбаева (221) — Бишкек шаары, Октябрь району, № 64 мектеп-гимназиясы;
57.
Адилет Адылов (221) — Нарын облусу, Жумгал району, Т. Турсунбаева атындагы орто мектеби.
Белгилей кетсек, 24-25-июнда өткөн ЖРТнын III этабынын жыйынтыгы менен бул тизме толукталышы мүмкүн.
ЖРТнын быйылкы көрсөткүчү 2020 (229 балл) жана 2021-жылдарга (232 балл) караганда жогору болду. Ал эми 2019-жылы эң жогорку балл 238ге жеткен.
 
https://sputnik.kg/20220627/zhrt-en-kop-ball-algan-buturuuchulor-1065611817.html
скачать dle 11.0фильмы бесплатно